پرداخت 3 هزارو 900 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان درگز 

3هزارو 900 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی این شهرستان از ابتدای سال زراعی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان درگز،اکبریونسی،مدیرجهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 4 طرح مشاغل خانگی شهرستان  در قالب طرح پشتیبان در مجموع به مبلغ 390 میلیون تومان تسهیلات کم بهره و بازپرداخت طولانی مدت دریافت کردند. 

وی با بیان اینکه این طرح ها در زمینه  دامداری  وکشت زعفران و  در قالب طرح پشتیبان بوده است، افزود: با پرداخت تسهیلات به این طرح ها برای ۱۲ نفر ، شغل ایجاد شد. 
یونسی به ضرورت ایجاد مشاغل خانگی و فواید اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: مشاغل خانگی راهکار مناسب برای افراد بیکار دارای مهارت است که می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال و رفع مشکلات معیشتی برای بسیاری از خانواده ها شود. 
 
وی اظهار کرد: در سال تولید، پشتیبانی ها و رفع موانع تولید، اشتغال زایی در بخش کشاورزی با جدیت پیگیری می شود.  از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون  6طرح مستقل و 5 طرح پشتیبان جهت دریافت تسهیلات به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان معرفی و با توجه به اولویت طرح ها ی پشتیبان نسبت به مستقل متقاضیان  جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

یونسی ادامه داد: مشاغل معرفی شده جهت صدور مجوز شامل بسته بندی سبزیجات و میوه جات خشک، بسته بندی نان و شیرنی خشک، پرورش دام پرواری و داشتی، پرورش دهنده گاو شیری، پرورش بوقلمون بومی و تولید کننده زعفران می باشد. 
یونسی تخصیص اعتبارات کم بهره را گامی موثر در تحقق شعار سال و اشتغال زایی پایدار در شهرستان دانست و افزود: امید است این پشتیبانی ها از بخش کشاورزی ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه تسهیلات مشاغل خانگی به افرادی که دارای شرایطی از جمله بیکاری، نداشتن بیمه و سرپرست خانوار باشند تعلق میگیرد و متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی،ابتدا برای دریافت مجوز این مشاغل ابتدا در سایت ثبت نام کرده و با دریافت کد رهگیری متناسب با نوع فعالیت مورد نظر خود ثبت نام را تکمیل و این فرم توسط دستگاه اجرایی ذی‌ربط بررسی شده و در صورت تایید طرح مجوز مربوطه صادر شده و جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی خواهد شد.تعداد بازدید : 693

هشتگ ها:    #جهاد کشاورزی
whatsapp