فعال شدن سامانه تشخیص سرعت متوسط دوربین های جاده ای محور درگز به قوچان

 

🔸به گزارش پایگاه خبری درگز آنلاین، سرگرد عباسی رئیس پلیس راه درگز با اعلام این خبر گفت:سامانه تشخیص سرعت متوسط دوربین های جاده ای محور درگز به قوچان فعالیت خود را آغاز کرده است و دوربین‌های ثبت تخلف، میانگین سرعت حدفاصل دوربین‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

 

🔸وی در ادامه گفت: در محور درگز به قوچان ۶ دوربین فعال وجود دارد و پس از عبور یک خودرو از نخستین دوربین، ثبت ساعت و سرعت انجام و تا دوربین بعد، محاسبه زمان عبور، بر اساس سرعت قانونی لحاظ می‌شود لذا اگر راننده خودرویی با رؤیت پلیس یا دوربین بعدی سرعت خود را کاهش دهد و مجدداً افزایش سرعت غیرقانونی داشته باشد تا باعث طی شدن فاصله بین دوربین‌ها در کمتر از زمان مشخص شود، سامانه تشخیص سرعت متوسط، میانگین سرعت را محاسبه می‌کند.

 

🔸رئیس پلیس راه درگز افزود:دوربین‌های ثبت تخلف، علاوه بر محاسبه فاصله بین دوربین، مسافت مبداء تا مقصد را نیز محاسبه می‌کند،و در صورت عدم رعایت سرعت، اعمال قانون برای راننده متخلف صورت می‌گیرد.

 

🔸سرگرد عباسی در پایان گفت : حداکثر سرعت در این محور برای خودروهای سبک و شخصی در روز ۹۵ و در شب ۸۵  و برای وسیله نقلیه سنگین در روز ۸۵ و در شب ۷۵ کیلومتر بر ساعت می باشد لذا از رانندگان عزیز خواهشمندیم علاوه بر رعایت قوانین رانندگی با سرعت مطمئنه  در این محور تردد نمایند تا شاهد کاهش سوانح رانندگی در این محور باشیم.

 

✍ میلاد مقدم

 

@Dargazتعداد بازدید : 455

هشتگ ها:    #درگز    #درگزآنلاین    #اخبار درگز    # Dargaz    #dargazonline
whatsapp