بیش از ۲۰ درصد جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان درگز به فشارخون مبتلا هستند

 

 

🔸به گزارش پایگاه خبری درگز آنلاین سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز اظهار کرد: این شبکه در راستای بررسی عوامل موثر بر سلامت قلب در شهرستان درگز، غربالگری فشارخون ، دیابت و چربی خون بالا جهت گروه سنی 30 سال به بالا انجام داده که منجر به شناسایی 20.69 درصد افراد مبتلا به فشارخون بالا شد.

 

🔸دکتر علیرضا قنبری با اشاره به اینکه مهمترین ریسک فاکتورهای موثر بر سلامت قلب و عروق ، فشارخون بالا ، کلسترول بالا ، دیابت ، چاقی ، عدم تحرک بدنی ، وراثت و سن است خاطر نشان کرد : طی غربالگری صورت گرفته در گروه سنی 30 سال به بالا ،7.52 درصد افراد مبتلا به دیابت و حدود 13 درصد دچار چربی خون بالا می باشند.

 

🔸وی با بیان اینکه عوامل تهدید کننده سلامت قلب باعث نامنظم شدن ضربان قلب و حملات قلبی می شود خاطرنشان کرد : جهت آگاه سازی شهروندان درگزی : آموزش های چهره به چهره در خانه های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت ، آموزش توسط سفیران سلامت ، ارسال پمفلت آموزشی به کلیه ادارات شهرستان ، برگزاری جلسات آموزشی و مسابقه جهت دانش آموزان در مدارس ، ارسال پیام های آموزشی جهت درج در سامانه شاد آموزش و پرورش و انتشار مطالب آموزشی در فضای مجازی انجام گردید.

 

🔸دکتر قنبری تصریح کرد : بیماری فشارخون بالا یک قاتل خاموش است و چون هیچ علامتی ندارد فقط با اندازه گیری فشارخون شناسایی می شود. پس لازمست برای اطلاع از میزان فشارخون خود سریعتر اقدام کنید بویژه افرادي كه در خانواده آنان يكي از اعضا مبتلا به فشارخون بالا هستند، بايد حداکثر سالی یکبار فشار خون آن ها اندازه گيري شود.

 

@Dargazتعداد بازدید : 234

هشتگ ها:    #درگز    #درگزآنلاین    #اخبار درگز    #سلامت_فشارخون    #بیمارستان درگز Dargaz    #dargazonline
whatsapp