آغاز اجرایی شدن طرح کاشت درختچه در دشت غفار آباد شهر مرزی لطف آباد

 

🔸به گزارش پایگاه خبری درگز آنلاین ،مهندس پهلوان زاده رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری داری درگز گفت: با توجه به تغییر شرایط اقلیمی و کاهش بارندگی در چند سال اخیر و همجواری شهرستان درگز با صحرای قره قوم کشور ترکمنستان ، پدیده گردوغبار افزایش چشم گیری در منطقه داشته است بطوری که هم اکنون کل استان تحت تاثیر آن قرار گرفته است.

 

🔸وی در ادامه گفت: روستای غفارآباد در شهر مرزی لطف آباد به واسطه دشت وسیع خود که در حاشیه این صحرای بزرگ قرار دارد به عنوان منطقه مسهل گردوغبار شناسایی شده که با توجه به کارشناسی های انجام شده این مکان ظرفیت کاشت درخت و درختچه و احیا پوشش گیاهی را دارد. 

 

🔸پهلوان زاده ادامه داد: این موضوع با هدف کاهش و جلوگیری از ورود گردوغبار و پایداری دشت فعلی توسط ارتقای پوشش گیاهی خواهد بود.

 

🔸رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درگز گفت: ۱۵ هکتار از این منطقه با نهال آتریپلیکس نهال کاری می شود و همچنین مساحت پروژه هرزآب همراه با بیکاری تاغ و گز ۱۵۰ هکتار در آینده به اجرا خواهد آمد.

 

🔸وی در پایان گفت: ما در این پروژه نیازمند مشارکت و همراهی علاقه مندان به محیط زیست و مردم بومی هستیم که در راستای حفاظت از درختان و پوشش گیاهی اقدامات موثری را برداریم تا به هدف اصلی، کاهش حجم ورود گردوغبار به شهرمان جلوگیری شود.

 

✍ میلاد مقدم

 

@Dargazتعداد بازدید : 303

هشتگ ها:    #درگز    #درگزآنلاین    #اخبار درگز    # Dargaz    #dargazonline    #لطف آباد
whatsapp